Soczewki okularowe

Czy wiesz, że dla każdej recepty okularowej jesteśmy w stanie zaproponować ponad 300 różnych wariantów wykonania soczewek? Zdziwiony? A jak powiem, że te 300 wariantów to tylko od jednego producenta soczewek- firmy Hoya? Współpracujemy z większością wiodących producentów, więc śmiało możemy stwierdzić, że dla podstawowych wad wzroku, możemy zaoferować ponad 2000 różnych możliwości wykonania soczewek o tych samych wartościach korekcyjnych!

Właśnie dlatego możemy śmiało stwierdzić, że oferujemy indywidualne okulary, szyte na miarę.

Jak wybrać najlepsze? To jest już nasze zadanie, że zaproponować Ci soczewki, które spełnią wszystkie oczekiwania. Po badaniu wzroku, gdzie określimy potrzebne wartości korekcyjne, zadamy Ci kilka pytań odnośnie oczekiwań związanych z nowymi okularami, Twoich dotychczasowych doświadczeń, stylu życia, charakteru pracy czy sposobu spędzania wolnego czasu. Te informacje są nam potrzebne, żeby zaproponować Ci jak najlepsze soczewki, których potrzebujesz.

Poniżej przedstawimy jedynie część z dostępnych rozwiązań:

Rodzaje soczewek

Dostępne są dwie wersje zamówienia soczewek.

Wersja magazynowa, czyli taka, która jest wyprodukowana i czeka w magazynie na klienta. Jest to rozwiązanie dające możliwość szybszego wykonania okularów i często rozwiązanie zdecydowanie tańsze.

Wersja recepturowa, czyli soczewki, których produkcja rozpoczyna się dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta. To rozwiązanie pozwala na większą indywidualizację, oraz często umożliwia wykonanie soczewek cieńszych, bardziej estetycznych niż soczewki magazynowe.

Soczewki w Twoich okularach mogą być tradycyjne bezbarwne lub mogą być zabarwione na wiele różnych kolorów. Możliwe jest barwienie soczewek okularowych jednolite (takie samo zabarwienie na całej powierzchni), gradalne (soczewki są ciemniejsze na górze a jaśniejsze na dole) lub nawet barwienie wielokolorowe.

Na szczególną uwagę zasługują soczewki światłoczułe (dawniej nazywane fotochromowymi). Są to soczewki automatycznie reagujące na światło, zapewniające inteligentną ochronę przed słońcem. Obecnie soczewki światłoczułe nowych generacji np. SENSITY są zupełnie przejrzyste w pomieszczeniu a na intensywnym słońcu barwią się jak ciemne okulary przeciwsłoneczne.

Obecnie praktycznie wszystkie soczewki wykonuje się ze specjalnych, bezpiecznych tworzyw jednak tworzywa te różnią się między sobą. Istnieje specjalny parametr tzw. Index, który mówi o ile soczewki będą cieńsze niż standardowe (przekłada się to na estetyczny wygląd w okularach oraz na wyższy komfort użytkowania). Im wyższy Index tym soczewki są cieńsze. Standardowy index soczewek to 1,5. Następnie wyróżnia się Index 1,53 1,6 1,67 a nawet 1,74 zalecany przy dużych wartościach korekcyjnych.

Podstawowa konstrukcja soczewek okularowych to konstrukcja sferyczna. Istnieje jeszcze bardziej zaawansowana- asferyczna konstrukcja. Zapewnia ona naturalny wygląd w okularach (brak efektu powiększenia lub pomniejszenia oczu) oraz podnosi komfort użytkowania okularów dzięki temu, że soczewki asferyczne są cieńsze niż sferyczne.

Wiele osób chce, żeby ich okulary przeciwsłoneczne korygowały wadę wzroku i zarazem wyglądały jak typowe okulary przeciwsłoneczne. Ten efekt uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnych, bardziej wypukłych soczewek (tzw soczewki z bazą)

Wiadomo, że praca przy komputerze męczy wzrok. Jest to spowodowane przez kilka czynników takich jak: nadmierne oświetlenie, promieniowanie z monitora czy zmęczenie spowodowane długim patrzeniem na bliską odległość. Oczywiście da się temu w dużym stopniu zapobiec stosując odpowiednie soczewki w okularach. Filtr Blue Control ogranicza ilość wysokoenergetycznego światła niebieskiego pochodzącego z urządzeń cyfrowych sprawiając, że nasze oczy są bardziej wypoczęte i wyglądają zdrowo. Specjalne soczewki tzw. Relaksacyjne lub ze wspomaganiem bliży (np. konstrukcja Nulux Active) sprawiają, że soczewki odciążają oczy podczas pracy przy monitorze. Dzięki temu praca z monitorem jest bardziej komfortowa a my czujemy się zdecydowanie lepiej nawet po kilku godzinach przed ekranem.

Soczewki polaryzacyjne, w okularach przeciwsłonecznych likwidują odblaski dając zdecydowanie lepszą jakość widzenia podczas słonecznych dni. Niezastąpione podczas częstych pobytów nad wodą, cenione przez kierowców, ponieważ zwiększają bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

Uszlachetnienia soczewek

Na soczewki okularowe nakłada się dodatkowe uszlachetnienia zwiększające ich jakość. Podstawowe uszlachetnienia soczewek okularowych to:

Jej zadaniem jest zwiększenie przejrzystości soczewek czyli sprawienie, żeby widziało się przez okulary jeszcze wyraźniej.

Ogranicza parowanie okularów dając komfort widzenia również przy przechodzeniu z zimnego do ciepłego pomieszczenia.

Sprawia, że okulary są bardziej odporne na zabrudzenia, dzięki czemu widzi się wyraźniej. Powłoka ta również powoduje, że okulary dłużej zachowają przejrzystość soczewek co pozwala zaoszczędzić na potrzebie ich zmiany.

Zwiększa odporność soczewek na uszkodzenia dzięki czemu dłużej zachowują one swoje parametry. Dodatkowe wzmocnienie przekłada się na oszczędności związane ze zmianą soczewek.

Jest to powłoka firmy Hoya łącząca w sobie wszystkie powyższe. Jest najbardziej odporna powłoka dostępna na rynku dlatego gorąco rekomendujemy ją jako najlepszą powłokę antyrefleksyjną.

Istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia soczewek przez zastosowanie filtru blokującego światło UV

Ogranicza wysoko energetyczne światło niebieskie pochodzące z urządzeń cyfrowych, sprawiając, że oczy są zdrowsze i bardziej wypoczęte pod koniec dnia. Soczewki z powłoką Blue Control pozytywnie wpływają na nastrój, działają uspakajająco jak również ułatwiają zasypianie. Powłoka Blue Control jest rekomendowaną przez nas powłoką dla osób korzystających często z komputerów, tabletów i smartphonów.

Soczewki progresywne

Dla osób potrzebujących różnej korekcji do patrzenia daleko i do czytania rekomendujemy okulary progresywne. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, dzięki któremu zobaczysz wyraźnie na każdą odległość przez jedną parę okularów.

Soczewki progresywne wykorzystują naturalne zjawisko polegające na tym, że podczas czytania odruchowo opuszczamy wzrok patrząc dolną częścią okularów natomiast patrząc daleko, spoglądamy przez centralną część okularów.

Od początku powstania okularów progresywnych czyli blisko 70 lat producenci soczewek coraz bardziej udoskonalają soczewki, tak żeby zapewnić jeszcze bardziej komfortowe widzenie.

XXI wiek przyniósł przełom w projektowaniu soczewek progresywnych polegający na stworzeniu soczewek indywidualnych. Dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji indywidualne soczewki progresywne są w pełni dopasowane do Twoich oczu.

Oto 2 indywidualne konstrukcje soczewek progresywnych dostępne w naszym salonie.

HoyaLux Id MyStyle V+

Indywidualne progresywne soczewki okularowe klasy premium

Czy tradycyjne soczewki progresywne wywołują u Ciebie efekt pływania i kołysania obrazu? W takiej sytuacji wielokrotnie nagradzane soczewki iD MyStyle V+ są właśnie dla ciebie. Soczewki Hoyalux iD MyStyle V+ produkowane są z wykorzystaniem najnowszych technologii, jak dotąd są najbardziej zaawansowanymi soczewkami progresywnymi premium firmy Hoya. Doświadczenie, niezrównany poziom indywidualizacji oraz wyraźny i stabilny obraz, zawsze i wszędzie.

Podczas konsultacji i badania wzroku uzyskamy od Ciebie wszelkie informacje niezbędne do określenia Twojego indywidualnego profilu wzrokowego. Twój profil obejmuje nie tylko wartość korekcji, ale również informacje o noszonych wcześniej soczewkach, sposobie noszenia oprawy i preferencjach związanych ze stylem życia. Następnie, na podstawie wszystkich podanych danych, firma Hoya opracowuje konstrukcję i produkuje soczewki progresywne premium, zapewniające optymalną jakość widzenia we wszystkich kierunkach i na każdą odległość.

Przekonaj się, dlaczego Hoyalux iD MyStyle V+ są uważane za najbardziej zindywidualizowane soczewki progresywne premium firmy Hoya i skorzystaj z:

 • niezrównanej jakości obrazu
 • idealnej ostrości widzenia bez wysiłku
 • doskonałej głębi obrazu
 • naturalnej i stabilnej jakości widzenia

HoyaLux Id LifeStyle X-act

Zindywidualizowane progresywne soczewki okularowe

Masz problemy z ostrością obrazu, podczas patrzenia od bliży do dali i odwrotnie? Chcesz uniknąć nieprzyjemnego efektu pływania obrazu, który pojawia się przy standardowych soczewkach progresywnych? Zoptymalizowane soczewki progresywne Hoyalux iD LifeStyle V+ zapewniają wyraźne i swobodne widzenie we wszystkich kierunkach i na każdą odległość, a także naturalne przejścia pomiędzy dalą, bliżą i odległościami pośrednimi. Ponadto, soczewka Hoyalux iD LifeStyle V+ X-Act uwzględnia sposób noszenia oprawy okularowej, przez co wymagana moc korekcji znajduje się dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.

Hoyalux iD LifeStyle V+ to konstrukcja inspirowana ludźmi i optymalizowana technologią. Tworząc zindywidualizowaną soczewkę progresywną, firma Hoya zapoznała się z opiniami przekazywanymi przez użytkowników i wyciągnęła z nich ważny wniosek: nie ma uniwersalnej soczewki odpowiedniej dla każdego. Powyższy wniosek był podstawą opracowania dwóch odmian konstrukcji:

 • Hoyalux iD LifeStyle V+ Harmony: Doskonała, jeżeli potrzebujesz optymalnej jakości obrazu we wszystkich odległościach: w bliży, w dali i na dystansach pośrednich. Idealna konstrukcja do czytania, pracy przy komputerze i wykonywania codziennych czynności.
 • Hoyalux iD LifeStyle V+ Clarity: Idealna, jeżeli spędzasz dużo czasu na dworze i częściej patrzysz na większe dystanse. Zapewnia ostry i stabilny obraz przy wykonywaniu dynamicznych czynności.

Poznaj zalety zoptymalizowanej konstrukcji progresywnej Hoyalux iD LifeStyle V+:

 • dokładnie dopasowana korekcja pozwalająca na wyraźniejsze widzenie
 • perfekcyjnie ostre widzenie bez wysiłku
 • szersze pola widzenia w bliży i na odległości pośrednie, świetnie nadaje się do czytania i korzystania z urządzeń mobilnych
 • naturalny, stabilny obraz podczas poruszania się
 • dwa warianty konstrukcji, które pozwalają dostosować korekcję do twoich indywidualnych potrzeb

Okulary do komputera

Długotrwałe korzystanie z komputera negatywnie odbija się na naszym widzeniu. Odczuwamy zmęczenie, pieczenie oczu lub zamazywanie obrazu. Zespół dolegliwości związanych z pracą przy komputerze doczekał się nawet swojej nazwy- jest to Zespół Widzenia Komputerowego CVS

Istnieje wiele rozwiązań przynoszących ulgę podczas długotrwałego korzystania z komputerów.

Podstawą jest skorygowanie nawet najmniejszych wad wzroku. Często klienci są zaskoczenie, że okulary o minimalnej wartości przynoszą taką ulgę. Jeżeli specjalista zalecił Ci nawet najmniejszą korekcję to polecamy z niej korzystać.

Jakie soczewki do komputera?

Istnieje specjalna powłoka antyrefleksyjna Blue Control stworzona dla osób korzystających z urządzeń cyfrowych jak laptopy, tablety czy smartphony. Chroni ona oczy przed wysokoenergetycznym światłem niebieskim HEV.

Używając okularów z powłoką Blue Control Twoje oczy będą:

 • Bardziej zrelaksowane
 • Zobaczysz wyrażniej
 • Oczy będą zdrowsze

Zobacz jak działa powłoka Blue Control

Nulux Active

(Specjalna konstrukcja)

Długotrwała praca z bliskich odległości powoduje nadmierny wysiłek oka (wysiłek akomodacyjny). Istnieje specjalna konstrukcja soczewek okularowych, która redukuje to zjawisko. Soczewki Nulux Active oferują wsparcie bliży, odciążając oczy podczas pracy przy komputerze.

Korzystanie z soczewek Nulux Active daje:

 • Bardziej komfortowe widzenie na każdą odległość
 • Lepsze widzenie przez cały dzień
 • Ulgę zmęczonym oczom

HoyaLux Id WorkStyle

(Okulary do pomieszczeń)

Jeżeli masz presbiobię, czyli używasz innej korekcji do patrzenia blisko a innej do czytania i dużo czasu spędzasz przy monitorze to polecamy soczewki do pomieszczeń (nazywane inaczej biurowymi lub z rozszerzoną bliżą).

Soczewki do pomieszczeń przy patrzeniu na wprost dają wyraźne widzenie nawet do 4 metrów natomiast patrząc dołem okularów widzisz wyraźnie z bliskich odległości.

Jaka jest różnica pomiędzy soczewkami do pomieszczeń a soczewkami progresywnymi?

 • Soczewki biurowe dają większy komfort podczas pracy przy komputerze
 • Umożliwiają pracę w naturalnej pozycji ciała
 • Dają możliwość dostosowanie zakresu wyraźnego widzenia do warunków pracy