Dlaczego my

Dlaczego warto nas wybrać?

Szeroka oferta

Jesteśmy rodzinną firmą, również w tym sensie, że kierujemy swoją ofertę do całych rodzin. Najmłodszym oferujemy bezpieczne okulary dla dzieci Fisher Price, starszym młodzieżowe marki jak Eschenbach, Look czy Pepe Jeans, dla dorosłych proponujemy modowe marki MaxMara, Vera Wang, Silhouette i Materika. Nasza ekonomiczna marka Scorpion Eyewear zdobyła uznanie wielu klientów dzięki połączeniu atrakcyjnej ceny i dobrej jakości. W naszym salonie znajdziesz największy w Polsce wybór okularów przeciwsłonecznych Maui Jim zapewniających niezwykłą jakość widzenia.

Atrakcyjne ceny

Dzięki lokalizacji firmy na Warszawskiej Pradze jesteśmy w stanie zaoferować okulary w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasza oferta jest niezwykle szeroka. Jeżeli poszukujesz tańszych okularów polecamy np. markowe oprawy z końcówek kolekcji już od 99zł. Podobnie jest z soczewkami okularowymi. U nas masz wybór. Zaproponujemy Ci rozwiązanie, którego oczekujesz. Co ważne, oferujemy tylko produkty markowe, spełniające najwyższe standardy dlatego niezależnie od kwoty, którą przeznaczysz na okulary, będziesz miał gwarancję bezpieczeństwa dla zdrowia.

Indywidualne podejście

Oczy każdego z nas są tak różne, że skan oka coraz częściej zastępuje klucz do najlepiej strzeżonych miejsc. Mając to na uwadze uważamy, że oczy każdego z nas wymagają indywidualnego podejścia. Im więcej nam opowiesz o swoim widzeniu, o oczekiwaniach związanych z okularami, o swoim stylu życia tym lepiej doradzimy rozwiązanie którego potrzebujesz. Zachęcamy żebyś wizytę u nas zaczął od badania wzroku. To właśnie na tym etapie najlepiej poznajemy Twoje oczekiwania odnośnie widzenia. Następnie zadamy Ci kilka pytań odnośnie dotychczasowych doświadczeń, warunków pracy czy tego jak spędzasz wolny czas. Dopiero wtedy zaproponujemy najlepsze dla Ciebie produkty. Jeżeli chcesz, jeszcze lepiej dokonać najwłaściwszego wyboru to przez kilka dni poprzedzających wizytę w naszym salonie, poobserwuj siebie i zastanów się w jakich sytuacjach chciałbyś widzieć lepiej lub bardziej komfortowo. Opowiedz nam o wszystkich swoich obserwacjach, a na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Kim jesteśmy?

Optyk Błaszczyk to firma rodzinna prowadzona przez Annę i Wojciecha Błaszczyk z synem Kamilem i zespołem wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych, wieloletnich pracowników.

Mieścimy się na Warszawskiej Pradze- dzielnicy kojarzącej się z niezależnymi artystami, tradycyjnymi rzemieślnikami, galeriami i alternatywnymi teatrami.

Tradycja

Nasza firma działa nieprzerwanie od 1990, mieści się pod tym samym adresem i stanowi w 100% polską firmę. Jesteśmy tradycyjnym salonem optycznym, czyli takim, który samodzielnie wykonuje okulary swoich klientów. Dysponujemy w pełni wyposażonym warsztatem, dzięki czemu możemy w pełni czuwać nad procesem powstawania okularów i zagwarantować ich najwyższą jakość. Taka organizacja firmy umożliwia również wykonywanie napraw okularów i podejmowanie się nietypowych zamówień.

Nowoczesność

Od samego powstania dokładamy starań, aby oferować najnowocześniejsze rozwiązania w branży. Byliśmy jednym z pierwszych zakładów optycznych w Warszawie oferujących komputerowe badanie wzroku i dysponujących bezszablonowym automatem szlifierskim. Byliśmy prekursorami optometrii w Polsce. Obecnie dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do wideocentracji soczewek, dzięki czemu np. rozstaw źrenic mierzymy z 10 krotnie większą dokładnością niż tradycyjnymi metodami.

Kompleksowe podejście

Jesteśmy miejscem, zajmującym się kompleksowo wzrokiem naszych klientów. Punktem wyjścia zawsze jest badanie wzroku, dlatego oferujemy dobór korekcji przez optometrystę oraz badanie oczu przez lekarza okulistę. Nasi specjaliści zajmują się zarówno niemowlakami jak również osobami w podeszłym wieku. Oferujemy trening wzrokowy i dobór soczewek kontaktowych. Wykonujemy okulary do codziennego użytkowania jak również bardzo specjalistyczne rozwiązania np. okulary do uprawiania sportów czy okulary ochronne.

Odpowiedzialny biznes

Wierzymy, że prowadzenie biznesu to również duża odpowiedzialność. Podejmujemy szereg działań prospołecznych i proekologicznych. Uczestniczymy w akcji Okulary dla Afryki (http://okuliscidlaafryki.pl/jak-pomoc/zbiorka-okularow), zapewniamy okulary podopiecznym kilku domów dziecka, i osobom nieodnajdującym się w społeczeństwie. Dzięki wdrożeniu zdalnego profilowani soczewek chronimy wodę poprzez redukcję odpadów powstających podczas wykonywania okularów.